Dzień Języków w Zespole Szkół

Jak co roku obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej Szkole świętowaliśmy w międzynarodowym towarzystwie! Nasza szkoła przemieniła się w istną wieżę Babel. Zewsząd słychać było pozdrowienia w języku rosyjskim, włoskim, francuskim, czeskim i hiszpańskim.

Zadaniem dla zespołów klasowych było przeobrażenie sal lekcyjnych w stolice miast europejskich – co udało się naszym uczniom doskonale. Komisja oceniająca miała okazję gościć w włoskiej „casa” – pachnącej pizzą i oregano (klasa III gimnazjum), spotkać się z Rumcajsem i Hanką w czeskich lasach (klasa VI), oglądać hiszpańską corridę w wykonaniu torreadorów z klasy VII a, spróbować francuskich croissant z wieżą Eiffla w tle w towarzystwie klasy VII b oraz zatańczyć kazoczoka wraz z uczniami klasy VIII.

Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie logo Europejskiego Dnia Języków na konkurs koszulkowy ogłoszony przez Komisję Europejską – pomysły uczniów były bardzo oryginalne i mamy nadzieję, że nasze projekty zdobędą uznanie także w Brukseli.

Najlepszym hasłem promującym Europejski Dzień Języków przygotowanym przez uczniów zostało hasło klasy VII a – „W swoim kraju jesteś rozgadany – dlaczego za granicą masz być niezrozumiany”.

Nie mogło tego dnia zabraknąć piosenki – więc zorganizowaliśmy Międzynarodowy Festiwal Piosenki, na którym pojawiła się nawet Halina Vondrackova! (Zuzanna Kielańska).

Komisja miała naprawdę bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonych im zadań. Ale ostateczne zwyciężyła klasa VI, przygotowana przez p. Lucynę Targońską i rodziców uczniów.

Nagrodę główną ufundowała Rada Rodziców – dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę oraz wszystkim rodzicom, za pomoc w przygotowaniach.

 

Organizatorzy: Kamila Kulak, ks. Krystian Jucha