Dzień Patrona Szkoły 2016

 Zygmunt Mineyko to sztandarowa postać polsko-greckich dziejów, człowiek o niezwykle barwnym życiorysie, gorący patriota i Polski, i Hellady, dzielny powstaniec i oficer, wybitny naukowiec, zapalony odkrywca i utalentowany inżynier. Niewiele osób kojarzy jednak Zygmunta Mineykę ze sportem, a należy pamiętać, że brał on udział w rekonstrukcji i w renowacji antycznych obiektów olimpijskich, w tym Stadionu Kalimarmaro goszczącego pierwsze  nowoczesne Igrzyska Olimpijskie w 1896 roku. Podczas Olimpiady w Atenach Mineyko przygotowywał sprawozdania ze stadionu olimpijskiego do polskich gazet Czas i Dziennik Polski.

Galeria...

  Z okazji rocznicy nadania imienia naszej Szkole i w hołdzie Patronowi dnia 4 marca 2016 r. zostały zorganizowane na stadionie miejskim Cholargosu biegi sztafetowe o Puchar Zygmunta Mineyki, a na pamiątkę jego działalności sprawozdawczej uczniowie gimnazjum sami wcielili się w role sprawozdawców i komentatorów sportowych.

 Sportowa rywalizacja zawsze wzbudza gorące emocje, tak też było i tym razem.  W biegach wzięły udział klasowe zespoły Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, łącznie ponad sto trzydzieści osób, biegnąc na zróżnicowanym dystansie. 

  Puchar Zygmunta Mineyki zdobyła klasa IV„a” szkoły podstawowej oraz do klasa III „b” gimnazjum. Biegi sztafetowe są świetnym przygotowaniem i próbą przed Półmaratonem Ateńskim, odbywajacym się 20 marca, w którym już tradycyjnie uczestniczy silna reprezentacja uczniów naszej Szkoły.

WIDEO...