Dzień Patrona Szkoły - nauczanie uzupełniające

 W „Mineykowym Turnieju Gier i Zabaw” wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas (od pierwszych szkoły podstawowej do trzecich gimnazjum). Zawodnicy podzieleni na cztery zespoły (drużyna: czerwona, zielona, niebieska i żółta) rywalizowali o zwycięski puchar. Konkurencje wymagały od uczestników nie tylko sprawności fizycznej i umiejętności współdziałania, ale także poczucia humoru.

Galeria...

Wygrała drużyna „Czerwonych”. Pokonani otrzymali nagrody pocieszenia.

Na zakończenie spotkania cała szkolna społeczność pląsała w rytm zabawy ze śpiewem  pt. „Głowa, ramiona”.

 Oczywiście nie mogło zabraknąć głównego bohatera dnia, naszego Patrona – Zygmunta Mineyki, w postać którego wcielił się uczeń klasy IIIa liceum Aleksander Mazurek.  Podobnie, jak na prawdziwej olimpiadzie w 1896 roku, tak i u nas Mineyko komentował przebieg zawodów i zagrzewał sportowców do walki o pierwsze miejsce.

W ramach święta Szkoły ogłoszony został także konkurs dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas I – III SP którzy przygotowali 64 prace plastyczne.  Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich autorów.

W kategorii klas IV- VI I miejsce zajęli: Mateusz Miterka z klasy V c  i  Adriana Deli z klasy IVa za napisanie listu do kolegi z przyszłości.

Impreza przebiegła w bardzo radosnej atmosferze.

Nagrody ufundowała Pani Dyrektor i Rada Rodziców nauczania uzupełniającego.

 

Pomysł i realizacja: p. Agnieszka Gwizdała i p. Małgorzata Purgat

Organizatorki dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu turnieju.