XXI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

Po raz już XXI  rozbrzmiały w naszej szkole Festiwalowe dźwięki.  15 czerwca, w piękny letni wieczór spotkaliśmy się ponownie na Koncercie Laureatów Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Ateny 2018. Swoją obecnością zaszczycili nas:  Pan Tomasz Wiśniewski -  Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego  Ambasady RP w Atenach oraz przedstawiciele Rady Rodziców nauczania ramowego, z Przewodniczącą Panią Barbarą Rodzinką i Rady Rodziców nauczania uzupełniającego z Przewodniczącą Panią Marzeną Kawką – serdecznie dziękujemy za przybycie.

Tegoroczny Festiwal, organizowany na zakończenie roku szkolnego, w trakcie którego odbyło się wiele imprez i uroczystości poświęconych 100. rocznicy odzyskania niepodległości inspirowany był słowami Ignacego Paderewskiego „Przepis na artystę to jeden procent talentu, dziewięć procent szczęścia i dziewięćdziesiąt procent pracy” Tradycyjnie już na naszej festiwalowej scenie podziwialiśmy występy klas, występy indywidualne, a także wielu debiutantów. Było tanecznie i śpiewająco! Wszyscy laureaci prezentowali bardzo wysoki poziom. Jury miało więc bardzo trudne zadanie. Najlepszymi okazali się:

Grand Prix XXI Festiwalu – nagrodę Ambasadora RP otrzymała Zuzanna Kielańska

Grand Prix XXI Festiwalu – nagrodę Dyrektora i Grona Pedagogicznego otrzymał Sebastian Starzec

Grand Prix XXI Festiwalu – nagrodę Rady Rodziców nauczania ramowego i Rady Rodziców   uzupełniającego otrzymała  Natalia Pypa.

 Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu finalistów XXI Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Ateny 2018 – wszyscy byliście wspaniali !

 

W imieniu organizatorów XXI Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Ateny 2018 składam gorące podziękowania naszym sponsorom – Ambasadzie RP w Atenach, Radzie Rodziców nauczania ramowego i Radzie Rodziców nauczania uzupełniającego.

Gorące podziękowania kieruję także do: p. Grażyny Adamidu i p. Anny Piłat, za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji i p. Jolanty Bałdos, za przygotowanie pięknych zaproszeń i dyplomów. Serdecznie dziękuję Kasi Miniak i Paulinie Pietrusiak – najpiękniejszym prowadzącym – za profesjonalne prowadzenie Festiwalu. Dziękuję p. Krzysztofowi Chorążakowi, Szymonowi Skok i Kamilowi Straszewskiemu za pomoc przy obsłudze sprzętu. Piękną dekorację przygotowała wraz z uczniami p. Danuta Szulga – dziękujemy.

Jestem przekonana, że XXI Festiwal na długo pozostanie w naszej pamięci, ale już dziś zapraszam Was wszystkich na następny rok, który na pewno będzie jeszcze bardziej wyjątkowy, więc, aż strach pomyśleć, co się będzie działo. Zapraszam!

 

                                                                                              Koordynator  -  Kamila Kulak