Olimpiada Literatury i Języka Polskiego IBL PAN

Z ogromną radością informujemy społeczność szkolną, że uczeń klasy III LO Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach Szymon Kozłowski zakwalifikował się do zawodów ogólnopolskich III stopnia dla uczestników spoza kraju, zdobywając w części pisemnej i ustnej największą liczbę punktów 124/130.

Oprócz Szymona do zawodów finałowych w Warszawie zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Polskiej przy Konsulacie RP w Kolonii oraz Szkoły Polskiej im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli z liczbą punktów 117/130.

Konkurs online odbył się w sobotę 29.02.2020r. i przystąpiło do niego 10 uczniów z polskich szkół na świecie, wyłonionych przez Komisję Olimpiady Literatury i Języka Polskiego po części pisemnej, w tym troje uczniów naszej szkoły: Szymon Kozłowski z klasy III LO, Daniel Jankowski i Weronika Rysz z klasy II LO.

Finał Olimpiady Literatury i Języka Polskiego odbędzie się w dniach 1-4 kwietnia 2020r. w Warszawie. Zdobywca tytułu finalisty i laureata otrzymuje na świadectwie maturalnym ocenę celującą z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz może ubiegać się o przyjęcie na każdy kierunek wybranej uczelni wyższej. Pragniemy przypomnieć, że nasza szkoła może się poszczycić 8 finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W roku 2018/2019 ten tytuł zdobył uczeń obecnej klasy III LO Patryk Czaja.

Nauczycielem przygotowującym uczniów LO do Olimpiady Literatury i Języka Polskiego jest pani Beata Goralewska.

Serdecznie gratulujemy