Wspólne wyjście do opery…

 

     

W tradycję naszej szkoły w Atenach wpisuje się od lat uczestniczenie w kulturze. Wspólne wyjścia
do teatru i Opery Narodowej mają na celu nie tylko poszerzanie wiedzy humanistycznej, ale także integrację środowiska młodzieży polonijnej, która oglądając adaptacje sceniczne arcydzieł sztuki światowej rozwija smak estetyczny i uczy się obcowania z kulturą.
Opera „Faust” Charlesa Gounoda na podstawie wybitnego dramatu romantycznego Johanna Wolfganga Goethego należy do najczęściej wystawianych oper na świecie.
12. 04.2022 klasa II b LO miała okazję – pierwszy raz od dwóch lat- pójść wspólnie do opery i obejrzeć w Centrum Kulturalnym „Stavros Niarchos” piękną i wzruszającą historię młodziutkiej Małgorzaty, Fausta i Mefistofelesa. Śpiew, taniec i ciekawa scenografia ukazały młodzieży świat, w którym dziedziny sztuki korespondują ze sobą, tworząc niepowtarzalną całość. Była to uczta duchowa.
Mamy nadzieję, że następnym razem pójdzie nas więcej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego wyjścia.                                                                                              Organizator wyjścia: Beata Goralewska                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

Tekst: Beata Goralewska