SZKOLNA WYCIECZKA NA POKAZY LOTNICZE – POLISH AEROBATIC TEAM ORLIK

W niedzielę 18 września 2022 r. grupa 32 uczniów wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę na pokazy lotnicze. Były to największe międzynarodowe pokazy lotnicze organizowane w Grecji,
a dokładniej w bazie wojskowej Tanagra, znajdującej się o odległości ok. 70 km od Aten. Po dotarciu na miejsce i znalezieniu chroniącego przed słońcem namiotu mogliśmy przez kilka godzin podziwiać podniebne wyczyny pilotów i samolotów.

 

                

 

Oglądaliśmy indywidualne i zbiorowe pokazy załóg z: Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Szwajcarii, Polski, Grecji. Mogliśmy z bardzo bliskiej odległości zobaczyć start i lądowanie samolotów. Obejrzeliśmy widowiskowy Air Show.

 

                

Bardzo spektakularne i głośne były pokazy samolotów Mirage 2000, Super Puma, Rafale czy Airbus 320.

 

                         

 

                         

 

Podziwialiśmy i kibicowaliśmy występom polskich pilotów. Zespół akrobatyczny AEROBIC TEAM ORLIK polskich sił powietrznych wykonał wiele imponujących figur.

 

                      

 

                        

 

                          

 

Mieliśmy również okazję do zrobienia zdjęć obok stojących samolotów, helikopterów i oczywiście pilotów. Po obejrzeniu pokazów spotkaliśmy się z polskimi pilotami, gdzie była możliwość zadania wielu pytań.

               

 

 

Bardzo miłą niespodzianką był piękny prezent dla Szkoły Polskiej w Atenach od załogi  AEROBIC TEAM ORLIK – pamiątkowy obraz z wygrawerowanymi podpisami wspaniałych polskich lotników, a także upominki – gadżety dla naszych uczniów: bransoletki, odznaki i  plakaty tematycznie związane z pokazami.

Nie zabrakło również słodkiego polskiego poczęstunku… 🙂

 

                   

 

 

                    

 

                        

 

                

 

 

 

Pomysłodawcą wycieczki była Ambasada RP w Atenach. Serdecznie dziękujemy Panu płk Janowi Kurdziałkowi za  umożliwienie nam udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Bardzo dziękujemy również Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

 

Tekst: Elżbieta Puła                Zdjęcia: Anna Wacławek