WYCIECZKA DO NAFPLIO

Dnia 8 października 2022 r. odbyła się wycieczka do malowniczej miejscowości Nafplio w ramach nagrody za występ podczas „Wieczoru polskiego filhellenizmu”, w którym uczniowie klas II i III LO oraz zespół tańca ludowego z naszej szkoły mieli przyjemność występować.

                                

 

Pierwszym przystankiem podczas dwugodzinnej drogi był Kanał Koryncki, gdzie mieliśmy okazję upamiętnić nasz pobyt pięknymi zdjęciami, a także podziwiać ludzi, którzy skakali z tzw. bungee.

 

                 

 

Następnie udaliśmy się prosto do celu naszej podróży- niezwykle urokliwego miasteczka Nafplio.

 

                            

 

Najpierw zatrzymaliśmy się na wzgórzu, gdzie roztaczał się niesamowity widok na miasto.

 

                          

 

 

Podczas podróży towarzyszyła nam Pani przewodnik, która bardzo interesująco opowiadała nam różne ciekawostki związane z miejscami, które zwiedzaliśmy.

 

                                    

 

 

 

Będąc w Nafplio mieliśmy okazję odwiedzić Polski Kościół (Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego) i poznać jego historię. Oddaliśmy hołd polskim filhellenom, których prochy spoczywają w krypcie pod Kościołem.

Symboliczny pomnik filhellenów znajduje się w Kościele.

 

                         

 

                                    

 

Po zwiedzeniu kościółka mieliśmy czas wolny, który spędziliśmy spacerując uliczkami tego pięknego miasteczka. Kupiliśmy wiele pamiątek i oczywiście – zrobiliśmy wiele wspólnych zdjęć, aby nie zapomnieć tych wspaniałych chwil.

 

                        

 

Tekst: Anna Gwóźdź – uczennica kl. III LO       Zdjęcia: Kacper Wojtusik – uczeń kl. III LO