III OGÓLNOPOLSKI KONKURS – IGNACY JAN PADEREWSKI

Drodzy Uczniowie!

Oto kolejna propozycja dla ambitnych i zaangażowanych!

Zachęcamy Was bardzo serdecznie do wzięcia udziału w  III Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista, wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

Konkurs adresowany  jest do dzieci i młodzieży uczących się w Polsce i w polskich szkołach za granicą: przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.Jego celem jest m.in. przybliżenie uczniom sylwetki Jana Paderewskiego, kształtowanie  takich wartości, jak wolność i patriotyzm, promowanie osiągnięć uczniów szczególnie uzdolnionych.

Tegoroczna edycja konkursu obejmuje 5 kategorii, spośród których historycy, miłośnicy gry na instrumentach, śpiewacy, wokaliści, a także uczniowie artystycznie uzdolnieni będą mieli możliwość rozbudzenia swoich zainteresowań.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

Patronatu honorowego udzielili: Minister Edukacji i Nauki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Wielkopolski.

   UWAGA!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Zgłoszenia do konkursu należy przesłać do  30 stycznia 2023 r.

 

POWODZENIA!!!

 

W załączeniu Regulamin Konkursu, wykaz literatury  oraz formularz oświadczenia RODO.

Do pobrania