SZKOŁA RODZICÓW – spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla Rodziców nt. „Żywienie dzieci i młodzieży a wyniki w nauce”

                       

 

 

W piątek 3 lutego 2023r. odbyło się w naszej Szkole spotkanie informacyjno – szkoleniowe dla Rodziców na temat wpływu żywienia dzieci i młodzieży na osiągane przez nich wyniki w nauce.

Prezentację pt. „Żywienie dzieci i młodzieży a wyniki w nauce” przedstawi Pani Anna Piłat – nauczyciel bibliotekarz, a także specjalista ds. żywienia i dietetyki.

Rodziców powitała na spotkaniu Dyrektor Szkoły Pani Anna Sardis, wyrażając swoją radość z  kolejnej możliwości spotkania i wzajemnego ubogacania się wiedzą i doświadczeniem  – tym razem z zakresu dietetyki.

 

                   

 

Rodzice mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia oraz  konkretnymi propozycjami menu na poszczególne posiłki, które powinny być spożywane przez dzieci/młodzież w ciągu dnia, aby zapewnić im  zbilansowaną dietę.

 

 

                        

 

 

                        

 

Piątkowe  spotkanie było również okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między Rodzicami oraz okazją do zadawania pytań Prelegentowi na tematy związane z racjonalnym i zdrowym odżywianiem.

Wykład i dyskusja odbyły się w bardzo  miłej,  „domowej” atmosferze 🙂  Nie zabrakło oczywiście kawy i pysznego ciasta, a nawet tradycyjnych polskich faworków według „babcinego” przepisu!

Dziękujemy Pani Katarzynie Lipce oraz Pani Agnieszce Pypie za przygotowanie słodkiego małego co nieco!

 

                         

 

 

      Serdecznie dziękujemy Prelegentowi –  Pani Annie Piłat za bardzo ciekawy wykład, a wszystkim Uczestnikom spotkania za przybycie!

 

 

                       

 

 

                       

 

                                                                  

 

 

Tekst: Anna Sardis                      Zdjęcia: Jadwiga Wrona