Bezpłatny dostęp do cyfrowej biblioteki dla Polonii w Grecji…

 

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!

z wielką przyjemnością, na prośbę Ambasady RP w Atenach,  informujemy o możliwości bezpłatnego korzystania z zasobów CYFROWEJ BIBLIOTEKI LEGIMI.
Polacy przebywający w Grecji mogą mieć darmowy dostęp do nowości i bestsellerów wydawniczych w jęz. polskim, do klasyki literatury i lektur, jednym słowem do tysięcy ebooków i audiobooków na tablety, e-czytniki, smartfony i komputery.
W ubiegłym roku zainteresowanie CYFROWĄ BIBLIOTEKĄ  było bardzo duże i kody dostępu szybko się skończyły. W  tym roku –  dzięki przedłużeniu współpracy Ambasady RP w Atenach
i portalu Polonorama z serwisem Legimi – udało się wykupić znacznie więcej kodów, żeby więcej osób mogło skorzystać z tej oferty.

Dostęp do Legimi, krok po kroku opisany został pod linkiem https://www.gov.pl/web/grecja/bezplatny-dostep-do-cyfrowej-biblioteki-dla-polonii-w-grecji

 

W skrócie wygląda to tak:

Jak skorzystać z serwisu?

Krok 1. Należy wysłać prośbę o wydanie kodu dostępu na adres: biblioteka.ateny@gmail.com

Krok 2. Po otrzymaniu kodu, użytkownik powinien wejść na stronę https://www.legimi.pl/grecjaczyta/, wpisać kod i zaakceptować regulamin korzystania z platformy.

Krok 3. Następnie trzeba założyć darmowe konto w Legimi lub zalogować się do serwisu (jeśli już posiadamy tam konto). Przy zakładaniu konta należy podać:

– nazwę użytkownika, adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć)
– hasło.

Krok 4. Teraz można pobrać bezpłatną aplikację Legimi i czytać bez ograniczeń przez okres 1 miesiąca od daty aktywowania kodu.

Ważne!

– czytelnik może wystąpić jednorazowo o jeden kod i może korzystać tylko z jednego kodu jednocześnie, na maksymalnie dwóch wybranych przez siebie urządzeniach,
– po wygaśnięciu kodu można poprosić o wydanie kolejnego, pisząc na adres biblioteka.ateny@gmail.com (jeśli kod będzie dostępny, trzeba powtórzyć procedurę jego autoryzacji)
– bezpłatne kody są dostępne wyłącznie dla osób deklarujących pobyt na terenie Grecji

 

    ŻYCZYMY  PRZYJEMNEGO  CZYTANIA!!! 🙂