PODZIĘKOWANIA OD PANA MINISTRA JANA DZIEDZICZAKA

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Ministra Jana Dziedziczaka bardzo dziękujemy za upowszechnienie akcji solidarności z Ukraina w 1. rocznicę rosyjskiej agresji, poniżej link do podziękowań Ministra wraz z filmem, który powstał w oparciu o nadesłane materiały:

STRONA: https://www.gov.pl/web/polonia/podziekowania

FACEBOOK: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid034fXNAsdCzQevdYEY4AFituaG9D94WiuWUsnsRJsxMahsSmY7e2oARuVZbQxrN61sl&id=100058153175901

 

Z wyrazami szacunku

Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą

 

                                                                          ***

 

Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje: „Wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni”, „Błękitno-żółty gołąbek pokoju w szkołach”, „Minuta ciszy za ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę”, związane z obchodami rocznicy brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku.

Jako Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, dziękuję za okazanie w tym dniu symbolicznego wsparcia  ukraińskim sąsiadom, ofiarom rosyjskiej agresji oraz oddanie hołdu poległym.

Szczególne podziękowania kieruje do szkół, uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy zaangażowali się w wykonanie błękitno-żółtych gołąbków pokoju. Nasi młodzi Rodacy, dzieci i młodzież polonijna zaangażowani w bieżące losy Ojczyzny, to duma Polski, Jej siła oraz wielki kapitał polskości.

Dziękuję za udział, nie zapominajmy, że Rosja nadal morduje i zagraża sąsiadom. Przypominajmy o tym tam gdzie mieszkamy. Bądźmy solidarni, aktywni i zjednoczeni. Od tego zależy nie tylko pokój na Ukrainie, ale także bezpieczeństwo Polski i całego wolnego świata.

Niech żyje wolna Ukraina!

Niech żyje Polska !  

 

Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą