OBCHODY ŚWIĘTA NARODOWEGO KONSTYTUCJI 3 MAJA – UROCZYSTOŚĆ W AMBASADZIE RP W ATENACH

16 maja br.delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Polskiej w Atenach wzięła udział w uroczystości zorganizowanej przez Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji
Pana Artura Lomparta wraz z Małżonką Panią Iwoną Lompart z okazji Święta Narodowego upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Spotkanie odbyło się w siedzibie Ambasady RP w Atenach i zgromadziło wiele ważnych osobistości z różnych krajów Europy i świata, reprezentujących m.in. środowiska dyplomacji, kultury             i  życia gospodarczego.
Zebrani na uroczystości  z uwagą wysłuchali  przemówienia Pana Ambasadora, który podkreślił znaczenie uchwalonej w 1791 roku Konstytucji, a następnie odniósł się do współczesności,
wskazując na sukcesy gospodarcze Polski w ostatnich latach oraz podkreślając solidarność Polaków z niszczoną przez rosyjskiego agresora Ukrainą.
Jako przedstawiciele społeczności polskiej zaznaczyliśmy swoją obecność odśpiewaniem hymnu narodowego, a uczniowie naszej szkoły obecni na tym wydarzeniu zaprezentowali polskie stroje ludowe – krakowskie i łowickie, które wzbudziły zachwyt Gości i dawały okazję do pamiątkowych sesji zdjęciowych.
Jako nauczyciele byliśmy dumni z naszych wychowanków, którzy z dużą kulturą i obyciem potrafili się znaleźć na oficjalnym przyjęciu i ze swobodą prowadzili rozmowy z uczestnikami spotkania  – nie tylko w języku polskim, ale także po angielsku.
Serdecznie dziękujemy Panu Ambasadorowi za zaproszenie!
Uczniom dziękujemy za przybycie i godne reprezentowanie naszej Szkoły!
Niezawodnym Rodzicom dziękujemy za wszelkie wsparcie!

Tekst: Anna Sardis                 Zdjęcia: Uczestnicy spotkania

GALERIA ZDJĘĆ:

                           

 

 

                                 

 

 

                             

 

 

                         

 

                            

 

                            

 

 

                           

 

                     

 

 

Tekst: Anna Sardis                 Zdjęcia: Uczestnicy spotkania