UCZNIOWIE SZKOŁY POLSKIEJ W ATENACH NA LETNIM FESTIWALU SZKÓŁ EGALEO

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w Letnim Festiwalu Szkół organizowanym z okazji zakończenia roku szkolnego przez władze dzielnicy Egaleo. Festiwal odbył się w amfiteatrze „Aleksis Minotis”  w dniu  7 czerwca 2023 r.

W tym roku Szkołę Polską reprezentowała bardzo liczna grupa uczniów, którzy swoimi występami zachwycili grecką publiczność.  Jako pierwszy wystąpił Szkolny Zespół Tańca Ludowego,
który zatańczył  polski taniec narodowy – polonez.

 

                        

 

                       

 

                                       

 

Następnie uczennica klasy piątej Viktoria Lipka zaśpiewała piosenkę dedykowaną wszystkim mamom, natomiast jej starsza koleżanka – Natalia Bystrek –  uczennica klasy ósmej, zaprezentowała patriotyczną piosenkę pt. „Flaga”.

 

                             

 

Uczniowie klasy piątej przygotowali piosenkę znanej polskiej piosenkarki o greckich korzeniach Mai Sikorowskiej zatytułowaną ,,Kraków-Saloniki”.

 

                     

 

 

Nie zabrakło też występów najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy III   przygotowali specjalnie na tę wyjątkową  uroczystość fragmenty znanej polskiej legendy o warszawskiej syrence, którą przedstawili w języku greckim.

 

Uczniowie  klasy II zaśpiewali piosenkę pt. ,,Jak długo na Wawelu”, a członkowie Koła Tanecznego dla Najmłodszych zadebiutowali, tańcząc krakowiaka.

 

                     

 

 

Po występach uczniów Szkoły Polskiej rozpoczęły się pokazy greckich tańców przygotowane przez uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 1 Egaleo.

 

                     

 

Następnie uczennice Szkoły Polskiej w Atenach i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1  Egaleo wspólnie zatańczyły grecki taniec .                                                                                                                     Występ ten spotkał się z wielkim entuzjazmem zgromadzonej publiczności.

                     

 

Na zakończenie Letniego Festiwalu Szkół zabrał głos Burmistrz Egaleo Pan  Jannis Gkikas, który  złożył gratulacje uczniom, nauczycielom i organizatorom za przygotowanie pięknej,
łączącej dwie kultury uroczystości i życzył wszystkim zgromadzonym udanych wakacji!

Pani Dyrektor Anna Sardis podziękowała w imieniu społeczności Szkoły Polskiej w Atenach za zaproszenie na Festiwal i możliwość dzielenia się bogactwem naszych narodowych kultur,
a także za stworzenie kolejnej okazji do współpracy uczniów i  nauczycieli  naszych szkół – polskiej i greckiej. Wzajemne poznawanie się i podejmowanie wspólnych działań jest najlepszym sposobem na integrację środowiska oraz promocję naszych kultur, które stają się źródłem  wzajemnego ubogacenia oraz inspiracji.

PANI DYREKTOR SERDECZNIE PODZIĘKOWAŁA TAKŻE WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW!

 

 

                   

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

                                         

 

 

                                       

 

                             

 

 

 

                    

 

 

Tekst: Alicja Wawrzynowicz                           Zdjęcia: Uczestnicy Fesiwalu