SPOTKANIE EDUKACYJNE „ŚCIEŻKI PRZYSZŁEJ KARIERY ZAWODOWEJ… A MOŻE PRACA W DYPLOMACJI?”

 

                         

 

W dniach  3 i 4 listopada 2023 roku młodzież naszej szkoły miała niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Bartoszem Dawidczykiem,
stażystą w Ambasadzie RP w Atenach.

To wydarzenie było dla nas bardzo inspirujące, ponieważ nasz Gość  poprowadził bardzo ciekawe warsztaty, które pomogły nam lepiej zrozumieć wybór naszej przyszłej ścieżki zawodowej, zwłaszcza w kontekście ewentualnej pracy w dyplomacji.

Podczas spotkań mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praktyczna strona pracy w dyplomacji i jakie kompetencje/ umiejętności są potrzebne, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie.             Pan Bartosz podzielił się z nami swoimi doświadczeniami i udzielił cennych wskazówek, co pozwoliło nam zrozumieć, jak wygląda praca w Ambasadzie i Konsulacie „na co dzień i od święta ”           oraz jakie ma znaczenie.

Ważnym aspektem rozmów z naszym Gościem  było również skierowanie naszej uwagi na sam proces podejmowania mądrych decyzji dotyczących naszej przyszłości w ogóle, a przyszłości zawodowej w szczególności.

Zyskaliśmy nową perspektywę i wskazówki, które pomogą nam podejmować bardziej świadome decyzje. Chcemy robić to, co kochamy, aby być szczęśliwymi, realizując wybraną przez nas ścieżkę życiową.

Spotkanie z Panem Bartoszem Dawidczykiem było dla nas inspirującym przeżyciem, które poszerzyło naszą wiedzę i perspektywę naszych przyszłych życiowych  wyborów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Ambasadzie RP w Atenach  za umożliwienie spotkania,
a Panu Bartoszowi Dawidczykowi za przyjęcie zaproszenia do Szkoły oraz za to cenne dla nas  doświadczenie.

Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłości!

 

Tekst: Anna Gwóźdź – uczennica kl. IV a LO                Zdjęcia: Jadwiga Wrona

 

 

GALERIA ZDJĘĆ: