WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY W MARATONIE ATEŃSKIM!

                                      

 

Dnia 12 listopada 2023 roku odbył się czterdziesty Maraton Ateński, który przeszedł do historii jako wyjątkowe wydarzenie sportowe.Tysiące biegaczy z całego świata stanęło na starcie, by podążać trasą, której korzenie sięgają starożytności. W atmosferze pełnej entuzjazmu i wsparcia tłumu kibiców, uczestnicy pokonywali 42,195 kilometra, przypominając o legendzie greckiego żołnierza Filippidesa.
Maraton Ateński stanowi nie tylko wyzwanie sportowe, lecz także pielęgnuje ducha olimpijskiego oraz tradycję, łącząc współczesność z antyczną historią.

Filip Dzik, uczeń 4 klasy LO, entuzjasta biegania, pokonał dystans Maratonu w czasie 5 godzin i 24 minut. Jego determinacja, wytrwałość i pasja do biegania mogą być inspiracją dla innych, dowodząc, że ciężka praca i poświęcenie przynoszą wymierne rezultaty. Filip nie tylko przekroczył metę, ale także udowodnił, że wytrzymałość fizyczna i mentalna są kluczowe w osiąganiu celów sportowych. Jego osiągnięcie zasługuje na uznanie i stanowi motywację dla wszystkich, którzy dążą do pokonywania własnych ograniczeń poprzez sport. Dla Filipa to nie tylko bieg, to symboliczna podróż przez historię i kulturę, która teraz stanowi część jego własnej historii.

 

Tekst: Weronika Skorupa, Filip Dzik                     Zdjęcia: Weronika Skorupa

 

GRATULUJEMY FILIPOWI  i życzymy mu dalszych sukcesów na drodze do spełniania marzeń!

Jesteśmy dumni, że uczeń Szkoły Polskiej w Atenach przekroczył metę Maratonu Ateńskiego, trzymając w rękach BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ!

 

Gratulujemy również uczniowi klasy III LO – Pawłowi Madziarowi – ukończenia biegu na dystansie 10 km!