„SZKOŁA DO HYMNU” 2023 – PODSUMOWANIE AKCJI

Publikujemy treść podziękowania, które otrzymaliśmy wraz z pamiątkowym dyplomem  z Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji  za Granicą
za udział w akcji  „SZKOŁA DO HYMNU” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:

 

                                                                        

 

W podzięce za udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przesyłamy Państwu dyplom upamiętniający to wydarzenie.

Do tegorocznej edycji „Szkoła do hymnu”, za pośrednictwem ORPEG, zgłosiło się 488 szkół z całego świata, w tym 311 szkół społecznych, 66 szkół przy placówkach dyplomatycznych, 111 szkół w systemie oświaty kraju zamieszkania.

W akcji udział wzięło 84 778 uczniów z następujących krajów: Albanii, Argentyny, Armenii, Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandia, Izraela, Kanady, Kataru, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Maroka, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Największa ilość zgłoszeń napłynęła z Wielkiej Brytanii – 86, Stanów Zjednoczonych – 84, Litwy – 66 i Ukrainy – 48.

Dziękujemy za zaangażowanie i przesłane przez Państwa materiały oraz udostępnianie filmów i zdjęć z wydarzenia na swoich stronach internetowych i profilach społecznościowych.

To był wspaniały dzień pełen wzruszeń, śpiewu i radości. Cieszymy się, że w tak licznym gronie świętowaliśmy dzień 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.