II ETAP KONKURSU LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POLSKICH ZA GRANICĄ

W sobotę 10 lutego br. 4 licealistów Szkoły Polskiej w Atenach przystąpiło do II etapu regionalnego Konkursu Literatury i Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Polskich za Granicą współorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą we współpracy z Komitetem Głównym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Celem Konkursu i Olimpiady jest propagowanie polskiej literatury i języka, a także integrowanie młodych ludzi pochodzących z różnych zakątków świata. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala uczniom szkół ponadpodstawowych za granicą rozwijać swoje zainteresowania literaturą, doskonalić umiejętności językowe oraz nawiązywać wartościowe kontakty z rówieśnikami zarówno z Polski, jak i z innych państw.

Olimpiada z Języka Polskiego poza Polską składa się z trzech etapów.

                                                                                                                                                       ***
Podczas II etapu regionalnego uczniowie mieli za zadanie napisanie w wyznaczonym czasie (180 min.) tekstu własnego (wypracowania na zadany temat), dokonanie analizy podanego tekstu literackiego oraz udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu nauki o języku.
                                                                                                                                                       ***
Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki tego etapu Konkursu  i życzymy naszym licealistom zakwalifikowania się do kolejnego etapu!!!!
                       ***                                                                           ***
                                                  
                    ***                                                                             ***