DZIENNIKARSTWO – KLUCZ DO POZNANIA TAJEMNICY CZY NARZĘDZIE MANIPULACJI? WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

W piątek 29 marca 2024 r. młodzież licealna naszej Szkoły wzięła udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Polski Instytut Archeologiczny w Atenach w siedzibie PIAA.

Tematem spotkania było dziennikarstwo wczoraj i dzisiaj.
Tytuł warsztatów brzmiał:

DZIENNIKARSTWO: KLUCZ DO POZNANIA TAJEMNICY CZY NARZĘDZIE MANIPULACJI?

Prowadząca warsztaty – pani Beata Kukiel-Vraila – dziennikarka, reporterka, b. korespondentka Polskiego Radia w Grecji i na Bałkanach – poruszyła w swoim wystąpieniu m.in. następujące zagadnienia:

  • Jak śledzić bieżące wydarzenia i nie dać się zwariować?
  • Jak nie zostać zmanipulowanym?
  • Kto jest dziś dziennikarzem?
  • Jak powstaje informacja i czy istnieją wolne media?
  • Mistrzowie polskiego reportażu i dziennikarskie osobowości.

Młodzież była żywo zainteresowana tematem, a zwłaszcza kwestią odnajdywania prawdy w natłoku informacyjnym współczesnych mediów.

Na bazie przekazanych przez Prelegentkę informacji oraz osobistych doświadczeń dziennikarskich Pani Beaty Kukiel- Vraili wywiązała się bardzo ciekawa rozmowa z młodzieżą o wartościach, etosie dziennikarskim, etyce, tworzeniu i poszukiwaniu rzetelnych informacji w mediach.

Dziękujemy Polskiemu Instytutowi Archeologicznemu w Atenach za zaproszenie, a Pani Beacie Kukiel-Vraili za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów!

Cieszymy się, że piątkowe spotkanie rozpoczęło nowy cykl zaplanowany przez Polski Instytut Archeologiczny pt. „Odkrywamy nasze talenty”- skierowany głównie do młodzieży szkolnej
i studentów.

A zatem – do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

 

Tekst: Anna Sardis          Zdjęcia: Uczestnicy spotkania