SYMPOZJUM – MY Z NIEJ WSZYSCY… STO LAT „MITOLOGII” (1924) JANA PARANDOWSKIEGO

 

Szanowni Państwo,

 Polski Instytut Archeologiczny w Atenach wraz ze Szkołą Polską im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach i Szkołą Eksperymentalną Uniwersytetu Ateńskiego przyłączył się do obchodów stulecia pierwszego wydania Mitologii Jana Parandowskiego – jednej  z najważniejszych książek w kanonie kultury polskiej, która dla wielu pokoleń kształconych w polskim systemie szkolnym, stała się lekturą formacyjną.

 

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na sympozjum zorganizowane przez Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną (OBTA) oraz The Cluster: The Past for the Present na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego pod tytułem:

 

My z niej wszyscy…  Sto lat „Mitologii” (1924) Jana Parandowskiego

Sympozjum odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia 2024 r. na Wydziale „Artes Liberales” UW oraz online.

 

O godz.: 10.15–10.30 zaprezentowany zostanie specjalny film nagrany przez Polski Instytut Archeologiczny w Atenach we współpracy ze Szkołą Polską im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach i Szkołą Eksperymentalną Uniwersytetu Ateńskiego (Πειραματικό Σχολείο του Πανεπιστημίου Αθηνών).

 

Szczegółowy program wraz z kodem QR do strony sympozjum oraz linkiem do streamingu na You Tube znajdą Państwo w załączeniu.

 

Gorąco zachęcamy do śledzenia tego niezwykłego wydarzenia i przepięknej idei współpracy grecko-polskiej,
którego mitycznym ambasadorem stał się Jan Parandowski!

 

program 100_lat_Mitologii_sympozjum_23.4.2024