MAGICZNE POWITANIE, CZYLI MOC MÓWIENIA „DZIEŃ DOBRY!” – AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Jak sprawić, aby każdy dzień w szkole był pełen radości, uśmiechu i pozytywnej energii? Okazuje się, że na dobry początek wystarczą tylko 2 magiczne słowa wypowiedziane na powitanie                  z uśmiechem i serdecznością: chodzi o proste słowa „DZIEŃ DOBRY!”

Przekonała się o tym społeczność naszej szkoły, gdy podczas AKCJI zorganizowanej przez SAMORZĄD SZKOLNY w dniach 24 i25 maja br. zachęcona została  do wypróbowania „magicznej mocy” tych słów.

W miniony piątek i sobotę wszyscy uczniowie witani byli już przy bramie wejściowej do szkoły  przez  ich kolegów i koleżanki z Samorządu Szkolnego radosnym „DZIEŃ DOBRY!”                             oraz kolorowymi kwiatkami z brystolu przygotowanymi dla nich specjalnie na te okazję.  Na kwiatkach widniał zachęcający do powitania dwuwiersz:

                                                                                                   ” Mój dzień będzie bardzo dobry,

                                                                                                     jeśli powiesz mi DZIEŃ DOBRY!!!”  🙂

 

W tych dniach podczas zajęć lekcyjnych we wszystkich klasach – od oddziałów dziecięcych po liceum – odczytywane były również krótkie teksty literackie – opowiadania związane tematycznie z KULTURĄ CODZIENNEGO POWITANIA„Bajka o magicznym powitaniu” (klasy młodsze) oraz  „Dzień dobry, czyli o magii niektórych słów…” (klasy starsze).

 

Celem akcji było kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wśród naszej szkolnej społeczności i propagowanie kultury na co dzień.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i jego Opiekunowi – s. Annie Błaszak za zorganizowanie tej pożytecznej akcji!

 

Przypomnienie wszystkim magii prostego powitania „Dzień dobry!” na pewno sprawi, że każdy dzień w naszej szkole zaczynać się będzie bardzo dobrze –

z uśmiechami na twarzach, radością i pozytywną energią!

 

Tekst: Anna Sardis                              Zdjęcia: Jadwiga Wrona